Vnitřní moudrost

Máme ji v sobě všichni. Někde velmi hluboko v sobě ji tušíme a někdy i cítíme. Hluboko v sobě víme všechno, co je pro nás správné, co správné není, i po čem toužíme. Že potřebujeme radost, lásku a bezpečí, prostředí, v jakém se nám dobře daří a v jakém vzkvétáme.

Často je ale naše vnitřní moudrost schovaná opravdu hluboko a vykoukne na nás jen málokdy. Přes vrstvy výchovy, manipulace, nepřijetí a nátlaku. Přes všechno to, co jsme si v sobě střádali od narození díky těm, kteří se nás snažili vychovat, vzdělat a zařadit do systému, zmanipulovat. Někteří to s námi mysleli dobře, jiní ne tak docela. Podstatný je výsledek, to že je někdy pro nás kontakt se sebou samými tak obtížný. Že si nevěříme, a nemáme odvahu hladat odpovědi v sobě. Že nejsme v kontaktu se svými touhami, přáními, představami a potřebami, které si v sobě nosíme.

V mé práci s mými klienty procházíme jejich vnitřním světem, ponořujeme se do něj. Společně ho pozorujeme a já napomáhám v pátrání po tom, co se skrývá tam dole. Když budete chtít, můžeme pátrat spolu. A vytvářet bezpečný prostor pro to, aby se ty touhy, přání, představy a potřeby mohly vystoupit ven a hlavně aby se mohly naplnit.